Aktualności
Poznańscy leśnicy pomagają dzieciom
Nowoczesny sprzęt medyczny jest szczególnie ważny, gdy chodzi o najmłodszych pacjentów. 100 000 złotych - tyle środków poznańscy leśnicy przekazali na Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu. Wczoraj dyrektor RDLP w Poznaniu wraz z nadleśniczymi Nadleśnictw Babki, Gniezno, Grodzisk i Konstantynowo wręczyli dyrektor szpitala czek na zakup specjalistycznego sprzętu.
Wsparcie, które przekazaliśmy dla Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to najlepiej wydane pieniądze. Holtery i rejestratory pracy serca pozwolą z jednej strony na szybką i precyzyjną diagnostykę wad i zaburzeń rytmu serca u dzieci, z drugiej umożliwią zastosowanie skutecznego leczenia. To bardzo ważne dla zdrowia małych pacjentów- podkreśla dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu dr inż. Andrzej Konieczny.
Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu to ultranowoczesna placówka, to szpital dziecięcy na miarę XXI wieku. Placówka dysponuje 354 salami jednoosobowymi z łazienkami dla każdego pacjenta oraz 5 salami operacyjnymi wyposażonymi w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Do tego leki dla pacjentów przygotowuje robot w pełni zautomatyzowanej szpitalnej aptece. Od końca ubiegłego roku uruchomiony został też SOR, dzięki czemu znacznie skrócił się czas oczekiwania na wizytę w izbie przyjęć.
Dzięki wsparciu poznańskich leśników zakupiliśmy 3 ultranowoczesne holtery i dwa wielodobowe rejestratory pracy serca. Ten sprzęt doposażył Zakład Elektrodiagnostyki naszego szpitala, co pozwoli na dokładne i sprawne wykrycie wad i zaburzeń pracy serca u dzieci, czy też nadciśnienia - mówi dyrektor naczelny szpitala Izabela Marciniak.
Wszystkim małym pacjentom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Nadleśnictwo Gniezno
Nadleśnictwo Gniezno
Tereny Nadleśnictwa Gniezno to najstarszy historycznie region kraju związany z początkami Państwa Polskiego. Historia osadnictwa na tym obszarze sięga już VIII wieku. Przebiega tutaj szlak Piastowski www.szlakpiastowski.com.pl będący jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce.
Grunty Nadleśnictwa Gniezno położone są w województwie wielkopolskim, na terenie dwóch powiatów: gnieźnieńskiego www.powiat-gniezno.pl oraz słupeckiego www.powiat.islupca.pl. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa wynosi 19.635 ha, powierzchnia lasów 18.520 ha, w tym powierzchnia lasów ochronnych 16.480 ha. Lasy ochronne (glebochronne, wodochronne i masowego wypoczynku) stanowią 91.1% powierzchni leśnej Nadleśnictwa. Lesistość Nadleśnictwa wynosi 14,9%. Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną na terenie dwóch obrębów: Popowo Podleśne (L-ctwa: Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski, Zakrzewo) oraz Skorzęcin (L-ctwa: Stary Dwór, Piłka, Skorzęcin, Hutka, Smolniki, Dolina, Wólka). Tereny Nadleśnictwa Gniezno to najstarszy historycznie region kraju związany z początkami Państwa Polskiego. Historia osadnictwa na tym obszarze sięga już VIII wieku. Przebiega tutaj szlak Piastowski www.szlakpiastowski.com.pl będący jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce. W zasięgu granic administracyjnych Nadleśnictwa Gniezno znajduje się szereg obiektów zabytkowych: grodziska stożkowe nad jeziorem Powidzkim i w Jankowie Dolnym, zabytkowe budynki i dwory w okolicznych wsiach:Niechanowo, Orchowo, Osówiec, Powidz, Skorzęcin, Jankowo Dolne, Folwark Piaski. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są: Katedra i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolski Park Etnograficznyw Dziekanowicach oraz Ostrów Lednicki. Liczne muzea, skanseny, a także obiekty o charakterze archeologicznym stanowią atrakcje podkreślające historyczno-kulturowy charakter regionu.