Wydawca treści Wydawca treści

100 milionów drzew do 2017 roku

Już po raz czwarty w ramach obchodów Święta Lasu 13 kwietnia Nadleśnictwo Gniezno wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie - Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie posadziło blisko 3000 sadzonek sosny na obszarze 30 arów.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem: "100 milionów drzew do 2017 roku". W sadzeniu czynny udział brali pracownicy nadleśnictwa oraz członkowie Zarządu Powiatu - Starosta Beata Tarczyńska oraz Wicestarosta Jerzy Berlik.

Starosta Beata Tarczyńska podkreśliła, że inicjatywy takie jak ta mają za zadanie uczyć szacunku dla natury i poszanowania otaczającej nas przyrody. Lasy to nasze bogactwo narodowe i chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać.

Nadleśniczy Michał Michalak podkreślił, że tego typu akcje pozwalają przybliżyć uczestnikom pracę leśnika i są wspaniałą okazją do edukacji ekologicznej i podnoszenia świadomości dotyczącej ochrony przyrody wśród społeczeństwa.

Młodzież i dorośli z równym zaangażowaniem sadzili drzewka, a słoneczna aura sprzyjała czerpaniu radości ze wspólnie spędzonego czasu w lesie. Po zakończonej pracy uczestnicy akcji regenerowali siły przy wspólnym posiłku.