Wydawca treści Wydawca treści

Ekolider

10 czerwca przy Wiacie Edukacyjnej "Gajówka" Nadleśnictwa Gniezno w obecności starosty gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej , Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza oraz współorganizatorów przedsięwzięcia (Nadleśnictwa Gniezno, Polskiego Związku Łowieckiego, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Miejskiego w Gnieźnie oraz Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Wielkopolskiego Koło w Gnieźnie) wręczono nagrody w XVI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Ekolider".

Konkurs obejmuje wiele różnorodnych kategorii: odzysk surowców wtórnych, odzysk nakrętek od butelek PET, kronikę aktywności ekologicznej, pomoc zwierzętom leśnym, zbiórkę zużytych baterii oraz "ekolans", czyli pomysł na propagowanie inicjatyw i edukacji ekologicznej społeczeństwa.

W tegorocznej edycji wzięło udział 11 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe i 2 gimnazja z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, łącznie ok 3500 osób.Przyznano 3 tytuły "Ekolidera" i  wyróżnienia.

Tytuł "Ekolidera" otrzymały: Przedszkole "Źródełko" w Gnieźnie, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Karniszewie oraz Gimnazjum w Trzemesznie.

Przyznano wyróżnienia dla Przedszkola nr 14 "Mali Piastowie" w Gnieźnie, Przedszkola nr 1 "Chatka Puchatka" w Trzemesznie, Przedszkola nr 17 "Piastowska Gromada" w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Fiedlera w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

Tytuł Mecenasa Przyrody w 2016 r. otrzymali: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, Koło Łowieckie Nr 59 "Szarak" w Mieleszynie oraz Gimnazjum w Trzemesznie.

 

Konkurs dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn. "Rozwój edukacji ekologicznej na terenie powiatu gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy dotyczące ochrony środowiska, przyrody, racjonalnej gospodarki odpadami i ekologii."

Sponsorzy XVI edycji konkursu EKOLIDER:

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Miejski w Gnieźnie, Nadleśnictwo Gniezno, Polski Związek Łowiecki, Polski Klub Ekologiczny Okręg Wielkopolska Koło w Gnieźnie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, Mabaplast w Gnieźnie, Wtórjan-Bis w Gnieźnie, Multiinvest w Gnieźnie, Urbis Sp. z o. o. w Gnieźnie, MPK Sp. z o. o. w Gnieźnie, PEC Sp. z o. o. w Gnieźnie.