Wydawca treści Wydawca treści

Festyn Rodzinny w Szczytnikach Duchownych

4 czerwca odbył się II Festyn Rodzinny w Szczytnikach Duchownych zorganizowany przez Zespół Szkolno - Gimnazjalny w Szczytnikach Duchownych i Radę Rodziców. Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej "Siedlisko" w Lubochni oraz Nadleśnictwo Gniezno.

Tematem przewodnim festynu była pszczoła. Stowarzyszenie "Siedlisko" wraz z Nadleśnictwem Gniezno realizuje projekt w ramach inicjatywy obywatelskiej pod nazwą "Czynna ochrona dzikich pszczół i trzmieli na terenie Gminy Gniezno" przyznanej w ramach projektu "Inicjatywy lokalne na rzecz ekorozwoju".

Na licznie przybyłych zainteresowanych wydarzeniem czekała moc atrakcji. Obok stoiska Nadleśnictwa i Stowarzyszenia "Siedlisko" związanym z ochroną dzikich pszczół i trzmieli oraz szeroko rozumianą ochroną przyrody pojawiły się stanowiska pszczelarzy i ogrodników z powiatu gnieźnieńskiego, stoiska do malowania twarzy, dmuchane zamki i wiele innych. Uczestnicy mogli brać udział w wielu konkurencjach i konkursach, wśród których znalazły się choćby biegi w workach, przeciąganie liny, rzut kaloszem czy koło fortuny i puzzle Nadleśnictwa.

Impreza była doskonałą okazją do poznania roślin miododajnych, zdobycia wiedzy na temat pszczół i trzmieli oraz pogłębienia informacji na temat ochrony środowiska.

Do zobaczenia za rok!