Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikacja

Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną zgodnie z certyfikatem PEFC o nr PL PEFC-15/0245 przyznanym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, ważnym od 13.07.2021 r. do 12.07.2024 r.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada certyfikat PEFC. PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku.

Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wdrożyła oraz stosuje kryteria określone w dok. Nr 4 Rady PEFC Polska – „Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów". Posiada certyfikat ważny od 13 lipca 2021 roku do 12 lipca 2024 roku. Aktualne dane dotyczące PEFC, dostępne są na stronie www.pefc-polska.pl.

resources-to-get


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Prace przy sporządzaniu operatu glebowo - siedliskowego

Prace przy sporządzaniu operatu glebowo - siedliskowego

Trwające obecnie w Nadleśnictwie Gniezno prace glebowo-siedliskowe wykonywane przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Poznaniu są okazją do zasięgnięcia u specjalistów poszerzonej wiedzy na temat typów siedlisk i gleb występujących na naszym terenie.

W dniu 01.09.2020 r. podczas części kameralnej zapoznaliśmy się z metodyką i zakresem prowadzonych prac. W trakcie wizji terenowej w leśnictwach Kowalewko i Nowaszyce pracownicy BULiGL przedstawili specyfikę poszczególnych siedlisk leśnych na podstawie sporządzonych profili glebowych. Spotkanie stworzyło możliwość wymiany doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących zagospodarowania terenów poklęskowych.