Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikacja

Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną zgodnie z certyfikatem PEFC o nr PL PEFC-15/0245 przyznanym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, ważnym od 13.07.2021 r. do 12.07.2024 r.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada certyfikat PEFC. PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku.

Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wdrożyła oraz stosuje kryteria określone w dok. Nr 4 Rady PEFC Polska – „Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów". Posiada certyfikat ważny od 13 lipca 2021 roku do 12 lipca 2024 roku. Aktualne dane dotyczące PEFC, dostępne są na stronie www.pefc-polska.pl.

resources-to-get


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

XIX edycja Konkursu "Ekolider"

XIX edycja Konkursu "Ekolider"

To już XIX finał konkursu Ekolider. Podsumowanie działań podjętych przez placówki oświatowe oraz wręczenia nagród Ekoliderom i wyróżnionym placówkom miało miejsce 10 czerwca przy Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” Leśnictwa Las Miejski .

W konkursie w bieżącym roku szkolnym udział wzięło około 2700 uczniów z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatu gnieźnieńskiego.

Konkurs „Ekolider” zachęca dzieci i młodzież do odzysku surowców wtórnych, odzysku nakrętek od butelek PET, prowadzenia kroniki aktywności ekologicznej, pomocy zwierzętom leśnym oraz prowadzenia zbiórki zużytych baterii . Polski Klub Ekologiczny – Koło w Gnieźnie od szeregu lat zaprasza do współorganizowania konkursu Nadleśnictwo Gniezno ,Polski Związek Łowiecki, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Na podsumowanie konkursu zapraszane są nagrodzone i wyróżnione placówki reprezentowane przez wybranych nauczycieli oraz uczniów. W tym roku tytuł Ekolidera przyznany został : Przedszkolu Nr 9 „Leśne Ludki” w Gnieźnie Szkole Podstawowej Nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie Wyróżnienia trafiły do następujących placówek: Przedszkola Nr 14 „Mali Piastowie” w Gnieźnie, Przedszkola Nr 1 „Chatka Puchatka” w Trzemesznie, Przedszkola nr 5 „Mali Przyrodnicy” w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gnieźnie. Tytuł Mecenasa Przyrody w 2019 r. otrzymała Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gnieźnieńskiego. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy!

W kategorii odzysk puszek aluminiowych, zwycięzców nagrodziła Fundacja Na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych, a w kategorii odzysk zużytych baterii - REBA Organizacja Odzysku SA. Sponsorzy: ALKOM, URBIS, WTÓRJAN, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, PEC, MPK.