Wydawca treści Wydawca treści

DLA MEDIÓW

osoba upoważniona do kontaktu z mediami:
 
Karolina Łachowska
 
karolina.lachowska@poznan.lasy.gov.pl

tel. 61 426 46 11 wew. *331

tel. 784 567 178


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Aby powrócił las...

Aby powrócił las...

To już trzecia jesień podczas której wykonywane są intensywne prace związane z sadzeniem lasu na powierzchniach zniszczonych podczas huraganu w 2017 roku.

Zniszczonych doszczętnie zostało wówczas ok. 2150 ha lasu w nadzorze Nadleśnictwa Gniezno. Prace związane z sadzeniem lasu rozpoczęliśmy już w 2018 roku, sadząc 15 ha. W kolejnym roku las posadziliśmy na 531 ha. Prace te wykonywane są w miesiącach wiosennych i jesiennych, kiedy to panują najlepsze warunki przyrodnicze do sadzenia drzewek.

W roku 2019 mogliśmy liczyć na czynny udział wielu chętnych osób, które nas w tych pracach wspomagały. Niestety obecny trudny czas związany z pandemią, nie umożliwia nam kontynuowanie tych działań. Mimo, to akcja sadzenia lasu trwa i tej wiosny na terenie naszego nadleśnictwa posadziliśmy drzewka na powierzchni 324 ha, a podczas aktualnie trwających nasadzeń planujemy zwiększyć tą powierzchnię o kolejne 220 ha lasu.

Aby jednak las mógł ponownie pojawić się na uprzątniętych, pohuraganowych powierzchniach, potrzeba jeszcze wielu lat intensywnej pracy związanej z pielęgnacją i ochroną posadzonych upraw.