Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikacja

Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną zgodnie z certyfikatem PEFC o nr PL PEFC-15/0245 przyznanym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, ważnym od 13.07.2021 r. do 12.07.2024 r.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu posiada certyfikat PEFC. PEFC Council (Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes) - Program Zatwierdzenia Systemów Certyfikacji Leśnej) jest niezależną, pozarządową organizacją non-profit, założoną w 1999 roku.

Głównym celem jest promocja trwale zrównoważonej gospodarki leśnej przez certyfikację wykonywana przez jednostki niezależne.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną. PEFC jest ogólnoświatową organizacją powołaną dla oceny i wzajemnego uznawania krajowych systemów certyfikacji, opracowanych przez wiele zainteresowanych stron.

PEFC dostarcza mechanizm potwierdzającego, że nabywcy drewna i wyrobów z papieru promują zrównoważoną gospodarkę leśną.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu wdrożyła oraz stosuje kryteria określone w dok. Nr 4 Rady PEFC Polska – „Polskie kryteria i wskaźniki trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów dla potrzeb certyfikacji lasów". Posiada certyfikat ważny od 13 lipca 2021 roku do 12 lipca 2024 roku. Aktualne dane dotyczące PEFC, dostępne są na stronie www.pefc-polska.pl.

Resources to get


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Spotkanie z Kołami Łowieckimi w sprawie zagospodarowania łowieckiego terenów klęskowych

Spotkanie z Kołami Łowieckimi w sprawie zagospodarowania łowieckiego terenów klęskowych

W dniu 7 sierpnia odbyło się spotkanie pracowników Nadleśnictwa Gniezno z przedstawicielami Kół Łowieckich „Szarak Mieleszyn” i „Szarak” Gniezno gospodarujących na terenach klęskowych dotkniętych huraganowymi wiatrami w dniu 11.08.2017 roku.

Po krótkim wstępie w siedzibie Koła Łowieckiego w „ Szarakówce” w Nowaszycach udano się w teren, gdzie przedstawiono postęp prac przy odnawianiu terenów poklęskowych oraz rozmiar kosztów ponoszonych przez Nadleśnictwo przy zakładaniu, pielęgnacji oraz zabezpieczaniu upraw gatunków liściastych przed zwierzyną płową. Podczas rozmów wyciągnięto wspólne wnioski dotyczące zagospodarowania łowieckiego terenów pokleskowych obejmujące rozmiar pozyskania zwierzyny, miejsca szczególnie narażone na szkody od zwierzyny oraz  prawidłowe rozmieszczenie poletek zgryzowych i zagęszczenie urządzeń łowieckich.