Aktualności

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Przetargi, zamówienia, zarządzenia

Wyniki dogrywki przetargu na dzierżawę gruntów rolnych z dnia 13.12.2019 roku

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Gniezno informuje o zmianie cennika na drewno

Zagrożenie pożarowe

Głównym zagrożeniem dla naszych lasów są pożary leśne. Pożary lasów nie powstają same z siebie. Zdecydowana większość pożarów jest wynikiem działalności człowieka.

Archiwum

30 września br. na terenie leśnictwa Las Miejski odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Nadleśnictwa Gniezno.

Regulaminy korzystania z dróg leśnych

Z dniem 23 czerwca 2020 r. wchodzą w życie regulaminy korzystania z dróg leśnych oraz dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego. Treść regulaminów do pobrania poniżej.

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Aby powrócił las

Aby powrócił las

Trwa przywracanie lasu po katastrofalnej wichurze w sierpniu 2017 r.

Nastała wiosna. Tegoroczna jest dla nas wszystkich bardzo trudna, mimo to gnieźnieńscy leśnicy przy współpracy z Zakładami Usług Leśnych odnawiają powierzchnie leśne zniszczone podczas huraganu w sierpniu 2017 roku. Pracy czeka nas sporo, tej wiosny odnowimy ok. 350 ha lasu, z tego na 200 ha posadzimy sosnę, na 50 ha dęby, na 30 ha brzozy oraz w mniejszych ilościach buki, modrzewie, świerki, graby i inne gatunki leśne. Warto nadmienić, że „Grupa Las” z Zakładu Karnego w Gębarzewie społecznie odnowiła las na powierzchni 2 hektarów.