Aktualności

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Przetargi, zamówienia, zarządzenia

Wyniki dogrywki przetargu na dzierżawę gruntów rolnych z dnia 13.12.2019 roku

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Gniezno informuje o zmianie cennika na drewno

Zagrożenie pożarowe

Głównym zagrożeniem dla naszych lasów są pożary leśne. Pożary lasów nie powstają same z siebie. Zdecydowana większość pożarów jest wynikiem działalności człowieka.

Archiwum

30 września br. na terenie leśnictwa Las Miejski odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Nadleśnictwa Gniezno.

Regulaminy korzystania z dróg leśnych

Z dniem 23 czerwca 2020 r. wchodzą w życie regulaminy korzystania z dróg leśnych oraz dróg leśnych udostępnionych do ruchu publicznego. Treść regulaminów do pobrania poniżej.

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Posadź drzewko z Prezydentem RP

Posadź drzewko z Prezydentem RP

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na grzyby i zwierzęta. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworząc klimat i dobre samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, jak również dla nas.

Potrzeba sadzenia nowych drzew jest ogromna, dlatego Prezydent RP - Andrzej Duda wraz z żoną i polskimi leśnikami, zainicjowali akcję sadzenia lasu pod hasłem SadziMY. W tym roku, w związku z nietypową sytuacją, z jaką się zmagamy na świecie, symboliczne drzewko będzie można zasadzić na swoim ogródku.

Akcja SadziMY z prezydentem została przeniesiona na jesień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 

W ramach akcji, w dniu 24.04.2020 r., w siedzibie każdego z nadleśnictw będą czekały na Państwa darmowe sadzonki drzew leśnych, które następnie (zgodnie z zamieszczoną instrukcją) będą Państwo mogli  posadzić na swoim ogródku. Sadzonki będą rozdawane w godzinach od 10.00 do 14.00 do wyczerpania zapasów.

 

Sadzonki można odebrać po wcześniejszym kontakcie e-mailowym bądź telefonicznym z pracownikami Nadleśnictwa. Sadzonki będą wydawane z siedziby leśnictwa Las Miejski, ul. Wrzesińska 83, tel. 660 796 148

O sposobach sadzenia drzew opowiada również Zdobysław z kanału Oblicza Lasu.