Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Osadzeni z Zakładu Karnego w Gębarzewie będą pracować w gnieźnieńskich lasach

Osadzeni z Zakładu Karnego w Gębarzewie będą pracować w gnieźnieńskich lasach

8 października 2021 r. Nadleśnictwo Gniezno podpisało porozumienie z Zakładem Karnym w Gębarzewie w sprawie pracy osadzonych w lesie.

Skazani będą zatrudnieni przy pracach gospodarczych, w szczególności przy sadzeniu nowego pokolenia lasu na terenach poklęskowych. W związku z ogromem zadań związanych z przywróceniem lasu na obszarach zniszczonych przez „huragan 100-lecia” każde ręce do pracy w lesie są szczególnie cenne. Dlatego już październiku br. 6 skazanych z Gębarzewa rozpocznie pracę w Nadleśnictwie Gniezno – powiedział Nadleśniczy Michał Michalak. Współpraca ta jest efektem podpisanego we wrześniu br. porozumienia pomiędzy Centralnym Zarządem Służby Więziennej a Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych.