Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Uniwersytet Trzeciego Wieku odwiedza nadleśnictwo

Uniwersytet Trzeciego Wieku odwiedza nadleśnictwo

24 października 2022 roku gościliśmy w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka” słuchaczy Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Podczas spotkania z słuchaczami Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieliśmy okazję przedstawić charakterystykę Nadleśnictwa Gniezno, formy ochrony przyrody występujące na terenie nadleśnictwa i przybliżyć pracę leśnika, szczególnie tą wykonywaną na terenach poklęskowych.

Nasi goście, po części wykładowej, udali się na ścieżkę edukacyjną by dowiedzieć się o więcej o lesie i zrównoważonej gospodarce leśnej.