Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Warsztaty dla nauczycieli Mokradła mają moc!

Warsztaty dla nauczycieli Mokradła mają moc!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu w dniach 15.12.2023 oraz 18.12.2023 organizuje bezpłatne szkolenie dla nauczycieli pn. Mokradła mają moc! Warsztaty są przeznaczone dla osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą, w szczególności dla nauczycieli klas szkół podstawowych (klasy 4-8). Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką dotyczącą ochrony zasobów wodnych i mokradeł. 

 

Warsztaty mają charakter praktyczny, tzn. że podczas spotkania będzie kładziony nacisk na warsztatowe metody przekazywania wiedzy. 

 

Każdy uczestnik spotkania otrzyma certyfikat uczestnictwa oraz pakiet edukacyjny.

 

Zapisy: e-mail: karolina.kapalka@poznan.lasy.gov.pl do dnia 11.12.2023. Liczba miejsc ograniczona.

 

Program warsztatów znajduje się w załączniku.

 

Warsztaty są częścią kampanii edukacyjno- promocyjnej w ramach projektu pn. "KOMPLEKSOWA RENATURYZACJA MOKRADEŁ ORAZ ODTWARZANIE NATURALNYCH WILGOTNYCH SIEDLISK PRZYRODNICZYCH NA TERENACH OCHRONNYCH REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH W POZNANIU PRZEZ ZWIĘKSZANIE RETENCYJNOŚCI WODNEJ ORAZ SPOWALNIANIE ODPŁYWU WÓD" dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 w ramach programu "Środowisko, Energia i Zmiany klimatu".