Wydawca treści Wydawca treści

Pomniki przyrody

Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. W 2012 r. mieliśmy ich w całej Polsce już prawie 11 tys., z czego 8,5 tys. stanowiły właśnie drzewa.

Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości kulturowej, naukowej, historyczno-pamiątkowej i krajobrazowej. Na terenie Nadleśnictwa Gniezno pomnikami przyrody ożywionej są głównie pojedyncze drzewa oraz ich grupy. Na terenie obrębu Skorzęcin znajduje się 21 pomnikowych dębów w wieku ok. 300 lat, w obrębie Popowo Podleśne 7 ponad 200 letnich dębów, dąb 150-letni oraz sosna czarna i świerk pospolity „ Albin" o imponującym obwodzie 345 cm.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Gniezno na lata 2023-2032.

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu informuje o przystąpieniu do sporządzenia projektu planu urządzenia lasu Nadleśnictwa Gniezno na lata 2023-2032. Obrady Komisji Założeń Planu odbędą się 4 czerwca 2020 r. o godz. 10:00, w formie wideokonferencji. Istnieje możliwość wzięcia udziału w obradach przez zainteresowane osoby i przedstawicieli instytucji samorządowych. W tym celu należy wysłać do 28.05.br wiadomość na adres k.gielda-pinas@poznan.lasy.gov.pl, z wyrażoną chęcią uczestnictwa oraz własnym adresem mailowym. Założenia do PUL zostaną wyłożone do publicznego wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej : http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/dg/rdlp_poznan/plan_urządzenia_lasu, w dniach od 25 czerwca do 16 lipca 2020 r. Uwagi i wnioski proszę składać na piśmie w terminie do 30 lipca br. na adres Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu ul. Gajowa 10, 61-959 Poznań. Dyrektor RDLP w Poznaniu ww. uwagi i wnioski rozpatrzy w terminie do 7 sierpnia br.