Wydawca treści Wydawca treści

Prace gospodarcze nadleśnictwa z pozyskania drewna- lipiec 2026 r.

PRACE GOSPODARCZE

Aktualna lokalizacja prac gospodarczych


Prace gospodarcze  w zakresie pozyskania drewna w miesiącu  lipiec  prowadzone będą w następujących oddziałach:

L. Brody: 140c, 141a,b, 173c,f,i, 99b, 173h; 
L. Nowaszyce: 137f, 138j, 145f,j,n;
L. Las Miejski: 283b;
L. Zakrzewo: 179g,h,m, 202a;
L. Stary Dwór: 211b, 228a, 234g, 243d, 248b, 249b;
L. Piłka: 298a, 299a, 415l, 71c,n;
L. Skorzęcin: 2c, 63c, 64a,d,f,h;
L. Hutka: 107c,d, 111f, 113d,f, 117a, 146d,f;
L. Smolniki: 279g, 280b,d,h, 281a, 284g,h;
L. Dolina: 368i,j;
L. Wólka: 400a, 381Ai, 387g, 375c, 381b, 381Af.

Prosimy o przestrzeganie zakazu wstępu na powierzchniach objętych pracami gospodarczymi.

Oprócz prac w wyżej wymienionych lokalizacjach, Nadleśnictwo w trosce o stan sanitarny lasu prowadzi bieżące użytkowanie przygodne.

 

https://ndlgniezno.maps.arcgis.com/apps/View/index.html?appid=c8ca7deb1c2c434fa66e55fb1388f352


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Strażnicy leśni zadbają o bezpieczeństwo podczas majówki

Strażnicy leśni zadbają o bezpieczeństwo podczas majówki

Nadchodzący majowy weekend sprzyja wycieczkom do lasu. O spokojny i bezpieczny odpoczynek w pięknych wiosennych okolicznościach przyrody zatroszczą się strażnicy leśni. Lasy Państwowe rozpoczynają akcję „Majówka 26”.

Akcja Straży Leśnej rozpocznie się już 29 kwietnia i potrwa do 8 maja. W tych dniach strażnicy leśni będą patrolować tereny leśne i dbać o bezpieczne korzystanie z lasu przez odwiedzających. Działania te, oprócz zapewnienia bezpieczeństwa turystom, mają chronić zasoby przyrodnicze polskich lasów i zapewnić bezpieczeństwo pożarowe.

Strażnicy w szczególności będą reagować na przypadki naruszenia przepisów przeciwpożarowych, które mogą spowodować pożar lasu lub doprowadzić do jego rozprzestrzenienia, a także na utrudnianie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Osobom, które nie przestrzegają przepisów, grozi grzywna (mandat karny) lub wniosek o ukaranie do sądu. Akcja będzie prowadzona we współpracy z innymi służbami, m.in. policją i Strażą Graniczną.

Czas w las!

Lasy zajmują ok. 29,6 proc. powierzchni Polski, co stawia nasz kraj w europejskiej czołówce. Przeważają lasy publiczne, a znakomitą większością (ok. 7,1 mln ha) zarządzają Lasy Państwowe. To w nich leśnicy udostępniają szlaki piesze, rowerowe, miejsca biwakowe i obozowiska. Wszystkich niezdecydowanych, co robić w długi majowy weekend, Lasy Państwowe zapraszają na wycieczkę do pobliskiego lasu. W odnalezieniu odpowiedniego miejsca pomocny może się okazać nasz portal Czas w las.

Wybierając się na spacer do lasu, warto odpowiednio wcześniej zaplanować swoją wycieczkę, np. korzystając z bezpłatnej aplikacji mBDL (Mobilny Bank Danych o Lasach). Dzięki niej można sprawdzić możliwości bezpiecznego i zgodnego z prawem zaparkowania samochodu lub udostępnić swoją lokalizację innym osobom.