Aktualności Aktualności

Powrót

Sierpniowe prace

Sierpniowe prace

Lato jeszcze trwa a na terenach leśnych rozpoczęły się już prace związane z jesiennym sadzeniem drzew.

W leśnictwie Kowalewko na terenach , które ucierpiały na skutek huraganu w 2017 roku, pracują maszyny do uprawy gleby. Uprawa gleby jest konieczna przed posadzeniem drzewek. W dużym stopniu od tej właśnie pracy zależeć będzie udatność zakładanej uprawy leśnej, czyli jak wiele drzewek przyjmie się i będzie zdrowo rosło.

Frez zdziera rosnącą roślinność rozkrusza i spulchnia glebę oraz miesza warstwę próchniczą z glebą mineralną. W ten sposób nowo posadzone drzewka nie mają konkurencji ze strony wcześniej rosnącej tu roślinności w zdobywaniu wody, powietrza z gleby i składników mineralnych. Spulchniona gleba lepiej chłonie wilgoć, która jest niezbędną dla młodych drzewek.

Termin rozpoczęcia jesiennego sadzenia lasu uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca sadzenie rozpocznie się na początku października. Na 215 hektarach wcześniej przygotowanej powierzchni posadzimy aż 1,3 mln sadzonek drzew leśnych. Jesień w Nadleśnictwie Gniezno zapowiada się więc bardzo pracowicie. Mamy nadzieję, że nie zabraknie w tym czasie tak ważnego deszczu i pewnie jako nieliczni ucieszymy się z jesiennej słoty.


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy