Asset Publisher
Zasłużony odpoczynek po 45 latach pracy
28 marca pożegnaliśmy leśniczego leśnictwa Kowalewko, który po 45 latach pracy z dniem 01.04.2014 r. odszedł na zasłużoną emeryturę.
Pan Ryszard Kozielski rozpoczął pracę w Lasach Państwowych w 1968 r. po ukończeniu technikum leśnego, jako stażysta Nadleśnictwa Skorzęcin (obecnie Nadleśnictwo Gniezno).
Od 01.10.1969 r. jako podleśniczy pełnił obowiązki leśniczego Leśnictwa Raszewo w Nadleśnictwie Skorzęcin.
Z dniem 01.10.1970 r. został przeniesiony z urzędu ,za jego zgodą na stanowisko kontraktowego leśniczego służby zewnętrznej Leśnictwa Kowalewko, Nadleśnictwa Popowo Podleśne (obecnie Nadleśnictwo Gniezno), na którym to stanowisku leśniczego pracował do zakończenia swej służby w leśnictwie.
Łącznie w Lasach Państwowych Nadleśnictwo Gniezno przepracował ponad 45 lat w tym w Leśnictwie Kowalewko 43 lata.
W uroczystości pożegnania leśniczego udział wzięli obecni i emerytowani pracownicy Nadleśnictwa Gniezno, a także Dyrektor ds. ekonomicznych RDLP w Poznaniu Jacek Kokociński, który uhonorował pana Ryszarda Kozielskiego odznaką Kordelas Leśnika Polskiego.
Nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno Michał Michalak wraz z pracownikami podziękował leśniczemu za długoletnią i solidną pracę, za wiedzę zawodową przekazaną młodszym kolegom i koleżankom oraz za wzorową postawę w swojej długoletniej służbie.
Życzymy panu Ryszardowi dalszych długich lat życia w zdrowiu, pogodzie ducha oraz spokoju i szczęścia w gronie rodzinnym.
Asset Publisher
Asset Publisher
Mapy obszarów cennych przyrodniczo HCVF
Mapy obszarów cennych przyrodniczo HCVF
Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych HCVF wyznaczane zgodnie z wymogami posiadanego certyfikatu FSC to lasy: Obszary chronione w rezerwatach i parkach narodowych,obszary chronione w parkach krajobrazowych, ostoje zagrożonych i ginących gatunków,kompleksy leśne odgrywające znaczącą rolę w krajobrazie, w skali krajowej,makroregionalnej lub globalnej,ekosystemy skrajnie rzadkie i ginące,marginalne z punktu widzenia gospodarki leśnej,ekosystemy rzadkie i zagrożone w skali Europy,lasy wodochronne,lasy glebochronne,lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności.
Ekosystemy reprezentatywne są wyznaczane w ramach kryterium 6.4 Krajowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC® w Polsce FSC-NSTD-FM-PL. W ramach danego obszaru, reprezentatywne przykłady istniejących ekosystemów są zachowywane w stanie naturalnym, stosownie do zakresu działań gospodarczych oraz unikalnego charakteru danych zasobów, a także zaznaczone na mapach.Zarządzający lasami o dużych powierzchniach wyznacza, zachowuje i zaznacza na mapach przykłady istniejących w krajobrazie ekosystemów (tzw. ekosystemy referencyjne, Representative Sample Areas). W pierwszej kolejności, jako ekosystemy referencyjne wyznaczane są powierzchnie w stanie naturalnym lub maksymalnie zbliżonym do naturalnego. Takie obszary, stosownie do ich planów są pozostawione bez ingerencji
w naturalnym stanie.