Asset Publisher Asset Publisher

Program "Zanocuj w lesie"

Informacja o programie "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Gniezno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych na obszarze programu "Zanocuj w lesie", zgodnie z warunkami zawartymi w Regulaminie korzystania z obszarów objętych programem "Zanocuj w lesie".

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie  oraz z poziomu aplikacji Mbdl  (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z :

  1. regulaminem korzystania z obszaru pragramu "Zanocuj w lesie"
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu 
  3. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
  5. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze.
  6. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  7. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  8. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
  9. terminy polowań zbiorowych
  10. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa.

Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres: karol.stube@poznan.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

karol.stube@poznan.lasy.gov.pl  tel. 660 796 151

Prosimy o wypełnienie ankiety.

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Ankieta dla użytkowników jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów

Asset Publisher Asset Publisher

Back

List intencyjny w sprawie odbudowy zasobów wodnych jezior Powidzkiego PK.

List intencyjny w sprawie odbudowy zasobów wodnych jezior Powidzkiego PK.

W dniu 22.04.2025 r. w Skorzęcinie nad Jez. Białym podpisano List Intencyjny w sprawie odbudowy zasobów wodnych jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Liderem projektu został Prezes Stowarzyszenia Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Wójt gminy Powidz Jakub Gwit.  

Stronami Listu Intencyjnego są: Samorząd Województwa Wielkopolskiego, gminy członkowskie Stowarzyszenia Powidzkiego Parku Krajobrazowego ( Gmina Powidz, Kleczew, Ostrowite, Wilczyn, Orchowo, Trzemeszno, Jeziora Wielkie, Witkowo ), Gmina Kazimierz Biskupi, Powiaty – Słupecki, Gnieźnieński, Koniński i Mogileński, Nadleśnictwa - Konin, Miradz, Gniezno oraz ZE PAK S.A.

Projekt planuje się sfinansować w 70% ze środków Unii Europejskiej i Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Trasformacji. Wkład własny zapewnią samorządy, Lasy Państwowe oraz ZE PAK S.A. (dawniej Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin).  

Celem projektu jest poprawa zasobów wodnych jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego, odbudowa mokradeł, cieków oraz poprawa stanu zasobów leśnych.

Projekt oparto o ekspertyzę ,,Analiza możliwości zasilenia jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego zasobami wodnymi rzeki Warty oraz szczytowego stanowiska Kanału Ślesińskiego.”, sporządzonej w 2020 r. na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego przez: prof. dr hab. Jana Przybyłka, prof. dr hab. Macieja Gąbkę, mgr inż. Witolda Kamińskiego i mgr inż. Romana Wileńskiego.