Wydawca treści Wydawca treści

Parki krajobrazowe

Parki krajobrazowe tworzy się na terenach o wyjątkowych walorach przyrodniczych i estetyczno-krajobrazowych. Mamy ich w Polsce 125. Zajmują 2,5 mln ha, z czego blisko 1,3 mln ha to lasy.

Na terenie Nadleśnictwa Gniezno występują: Lednicki Park Krajobrazowy utworzony w 1998 roku, o powierzchni na terenie nadleśnictwa  636,98, dla ochrony unikalnych w skali kraju ziem, rozciągających się wokół jeziora Lednica, będących kolebką polskiej państwowości. Park ten leży we wschodniej Wielkopolskiej , na obszarze Pojezierza Gnieźnieńskiego. Jest to bogaty w zabytki przeszłości teren, który wraz z jego krajobrazem polodowcowym i szata roślinną stanowi ciekawy obszar. Lednicki Park Krajobrazowy obejmuje południowo-zachodnią część obrębu Popowo Podleśne (Leśnictwo Zakrzewo). Powidzki Park Krajobrazowy utworzony w 1998 roku, o powierzchni 24600 ha, w celu ochrony środowiska przyrodniczego, swoistych cech krajobrazu oraz zabezpieczenia wartości historycznych i kulturowych tego regionu. Park obejmuje 7273,58 ha terenów leśnych Nadleśnictwa Gniezno obrębu Skorzęcin.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

Wszyscy jesteśmy krewniakami...

„W ofiarowaniu siebie najpiękniejszym jest, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy…”

to słowa Orisona Swett Mardena, które oddawały przesłanie Festiwalu Życia mającego miejsce 22 czerwca w Powidzu. Nadleśnictwo Gniezno wzięło udział w IV Festiwalu Życia organizowanym przez Klub HDK PCK „Krwinka” w Powidzu. Celem festiwalu było zachęcenie do oddawania krwi w punktach krwiodawstwa, co można już było uczynić czasie festiwalu w specjalnie przygotowanym punkcie. Wagę tego daru podkreślał udział w tworzeniu festiwalu licznych służb mundurowych oraz organizacji. Przygotowane stoiska bawiły i edukowały uczestników, zachęcając również do profilaktyki w trosce o zdrowie i życie. Nadleśnictwo przygotowało stoisko edukacyjne, w którym po przez udział w grach i zabawach edukacyjnych przybliżano uczestnikom festynu wiedzę przyrodniczą.