Wydawca treści Wydawca treści

Program "Zanocuj w lesie"

Informacja o programie "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Gniezno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych na obszarze programu "Zanocuj w lesie", zgodnie z warunkami zawartymi w Regulaminie korzystania z obszarów objętych programem "Zanocuj w lesie".

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie  oraz z poziomu aplikacji Mbdl  (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z :

1. regulaminem korzystania z obszaru pragramu "Zanocuj w lesie"

2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu 

Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze.

Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

5. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków

6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

a. terminy polowań zbiorowych

8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa.

Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres: karolina.lachowska@poznan.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

karolina.lachowska@poznan.lasy.gov.pl  tel. 784 567 178

Prosimy o wypełnienie ankiety.

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Ankieta dla użytkowników jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Nadleśnictwo Gniezno

Nadleśnictwo Gniezno

Tereny Nadleśnictwa Gniezno to najstarszy historycznie region kraju związany z początkami Państwa Polskiego. Historia osadnictwa na tym obszarze sięga już VIII wieku. Przebiega tutaj szlak Piastowski www.szlakpiastowski.com.pl będący jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce.

Grunty Nadleśnictwa Gniezno położone są w województwie wielkopolskim, na terenie dwóch powiatów: gnieźnieńskiego www.powiat-gniezno.pl oraz słupeckiego www.powiat.islupca.pl. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa wynosi 19.635 ha, powierzchnia lasów 18.520 ha, w tym powierzchnia lasów ochronnych 16.480 ha. Lasy ochronne (glebochronne, wodochronne i masowego wypoczynku) stanowią 91.1% powierzchni leśnej Nadleśnictwa. Lesistość Nadleśnictwa wynosi 14,9%. Nadleśnictwo Gniezno prowadzi gospodarkę leśną na terenie dwóch obrębów: Popowo Podleśne (L-ctwa: Brody, Kowalewko, Nowaszyce, Las Miejski, Zakrzewo) oraz Skorzęcin (L-ctwa: Stary Dwór, Piłka, Skorzęcin, Hutka, Smolniki, Dolina, Wólka). Tereny Nadleśnictwa Gniezno to najstarszy historycznie region kraju związany z początkami Państwa Polskiego. Historia osadnictwa na tym obszarze sięga już VIII wieku. Przebiega tutaj szlak Piastowski www.szlakpiastowski.com.pl będący jednym z najciekawszych szlaków turystycznych w Polsce. W zasięgu granic administracyjnych Nadleśnictwa Gniezno znajduje się szereg obiektów zabytkowych: grodziska stożkowe nad jeziorem Powidzkim i w Jankowie Dolnym, zabytkowe budynki i dwory w okolicznych wsiach:Niechanowo, Orchowo, Osówiec, Powidz, Skorzęcin, Jankowo Dolne, Folwark Piaski. Najchętniej odwiedzanymi miejscami są: Katedra i Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolski Park Etnograficznyw Dziekanowicach oraz Ostrów Lednicki. Liczne muzea, skanseny, a także obiekty o charakterze archeologicznym stanowią atrakcje podkreślające historyczno-kulturowy charakter regionu.