Wydawca treści Wydawca treści

Program "Zanocuj w lesie"

Informacja o programie "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Gniezno przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal.

Decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Gniezno dopuszcza się możliwość używania kuchenek gazowych na obszarze programu "Zanocuj w lesie", zgodnie z warunkami zawartymi w Regulaminie korzystania z obszarów objętych programem "Zanocuj w lesie".

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie  oraz z poziomu aplikacji Mbdl  (android) lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z :

1. regulaminem korzystania z obszaru pragramu "Zanocuj w lesie"

2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu 

Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem

3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu

4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze.

Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu

5. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków

6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

a. terminy polowań zbiorowych

8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa.

Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres: karolina.lachowska@poznan.lasy.gov.pl  nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu.

Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

karolina.lachowska@poznan.lasy.gov.pl  tel. 784 567 178

Prosimy o wypełnienie ankiety.

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl

Ankieta dla użytkowników jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Pomniki przyrody

Pomniki przyrody

Pomniki przyrody to zwykle pojedyncze okazy przyrody ożywionej bądź nieożywionej. Najczęściej występującymi w lasach pomnikami przyrody są najstarsze i największe drzewa. W 2012 r. mieliśmy ich w całej Polsce już prawie 11 tys., z czego 8,5 tys. stanowiły właśnie drzewa.

Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości kulturowej, naukowej, historyczno-pamiątkowej i krajobrazowej. Na terenie Nadleśnictwa Gniezno pomnikami przyrody ożywionej są głównie pojedyncze drzewa oraz ich grupy. Na terenie obrębu Skorzęcin znajduje się 21 pomnikowych dębów w wieku ok. 300 lat, w obrębie Popowo Podleśne 7 ponad 200 letnich dębów, dąb 150-letni oraz sosna czarna i świerk pospolity „ Albin" o imponującym obwodzie 345 cm.