Archiwum 2014

30 września br. na terenie leśnictwa Las Miejski odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata zorganizowana przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz Nadleśnictwa Gniezno.

Archiwum 2015

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniezno ogłasza sprzedaż pustostanu. UWAGA - w załączniku informacja o unieważnieniu postępowania.

Archiwum 2016

W dniu 29 grudnia 2016 r. odbyła się uroczysta narada z udziałem pracowników i emerytów nadleśnictwa oraz zaproszonych gości. Podczas spotkania pożegnaliśmy trzech pracowników nadleśnictwa.

Archiwum 2017

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniezno ogłasza przetarg nieograniczony na dzierżawę wolnych wód stojących stanowiących własność Skarbu Państwa w zarządzie nadleśnictwa.

Archiwum 2019

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniezno ogłasza nabór na stanowisko podleśniczego.

Polecane artykuły Polecane artykuły

Powrót

Mapy obszarów cennych przyrodniczo HCVF

Mapy obszarów cennych przyrodniczo HCVF

Lasy o szczególnych walorach przyrodniczych HCVF wyznaczane zgodnie z wymogami posiadanego certyfikatu FSC to lasy: Obszary chronione w rezerwatach i parkach narodowych,obszary chronione w parkach krajobrazowych, ostoje zagrożonych i ginących gatunków,kompleksy leśne odgrywające znaczącą rolę w krajobrazie, w skali krajowej,makroregionalnej lub globalnej,ekosystemy skrajnie rzadkie i ginące,marginalne z punktu widzenia gospodarki leśnej,ekosystemy rzadkie i zagrożone w skali Europy,lasy wodochronne,lasy glebochronne,lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności.

Ekosystemy reprezentatywne są wyznaczane w ramach kryterium 6.4 Krajowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC® w Polsce FSC-NSTD-FM-PL. W ramach danego obszaru, reprezentatywne przykłady istniejących ekosystemów są zachowywane w stanie naturalnym, stosownie do zakresu działań gospodarczych oraz unikalnego charakteru danych zasobów, a także zaznaczone na mapach.Zarządzający lasami o dużych powierzchniach wyznacza, zachowuje i zaznacza na mapach przykłady istniejących w krajobrazie ekosystemów (tzw. ekosystemy referencyjne, Representative Sample Areas). W pierwszej kolejności, jako ekosystemy referencyjne wyznaczane są powierzchnie w stanie naturalnym lub maksymalnie zbliżonym do naturalnego. Takie obszary, stosownie do ich planów są pozostawione bez ingerencji
w naturalnym stanie.